Skip Navigation
 

   Biuro Podróży "GLOBUS" jest firmą, która została zbudowana na solidnym fundamencie finansowym. Nasza firma powstała w 1989 roku i jest wyłącznie oparta na polskim kapitale. Od początku zajmowaliśmy się przewozem osób. Obecnie jesteśmy liderem na rynku przewozów autokarowych na liniach do Niemiec, Anglii i Holandii. Posiadamy własne autokary, mikrobusy, stacje benzynowe, pokoje gościnne oraz sieć biur podróży na terenie całego kraju oraz w Niemczech, Anglii i Holandii.

 

     W branży lotniczej zaistnieliśmy w 2001 roku rozpoczynając wyczarterowanym samolotem regularną linię z Katowic do Niemiec. W kolejnym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o inne kraje m.in. Chorwację, Włochy i Grecję. Nasze pomysły okazały się trafione i przyniosły pełen sukces. Pod koniec 2002 roku zakupiliśmy własny 46 miejscowy samolot typu ATR-42-300.

 

      W roku 2004 rozszerzyliśmy naszą siatkę połączeń lotniczych o inne kraje i wzbogaciliśmy naszą ofertę o usługi cargo w branży lotniczej. Szybki i prężny rozwój naszej firmy pozwala nam na zakup nowych samolotów, co planujemy zrealizować w 2004 roku.

 

      Nasze doświadczenie w branży lotniczej, a w szczególności samolotów typu ATR pozwoliło nam również uruchomić nową działalność jaką jest pośrednictwo w sprzedaży samolotów tego typu.


      
Wszystko to pozwala nam na świadczenie kompleksowej usługi dla Klienta.

 
 
ue info

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Tytuł projektu: „Nadbudowa segmentów noclegowych o dodatkowe pokoje Ośrodka Wczasowego Globus w Ustroniu”
Nazwa Beneficjenta: Biuro Podróży i Usług „Globus” Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie
Wartość projektu: 1 521 915,90zł
Kwota dofinansowania: 741 198,00zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl